Painter's lake house

Площа: 760 м2Локація: ЛатвіяРік: 2022

Зіткнувшись із завданням спроектувати будинок для художника у Латвії, ми насамперед ознайомилися з культурним надбанням Латвійської архітектури минулого. Після цього звернули увагу на сучасну приватну забудову передмість. Це дало нам чітке розуміння розвитку і характеру архітектури Латвії. На основі отриманої інформації ми вивели свій “еклектичний архітектурний код”, який застосували у цьому проекті.Він полягає в канонічному солом'яному даху, використанні дерев'яної зовнішньої обробки та мінімалістичної білої штукатурки, що дає легкість всій споруді.Сама ділянка, сторони світла і розташування точок збереження таких як дерева і колодязь, накладають свої обмеження на проектування.Ми відійшли від початкового паралельного розташування будівель і спеціально зрушили Майстерню, щоб вона не заважала виду на озеро з головного будинку.

Illustration

Будівлі на ділянці розташували максимально близько один до дного, щоб доступ до робочої зони був швидким та зручним.
У спільному будинку зробили зонування будівлі в такий спосіб, щоб приватні зони кожної сім'ї були максимально далеко одна від одної. Але при цьому, щоб їх з'єднувала велика комфортна загальна зона.
Основне приміщення майстерні ми зробили відкритим із можливістю поділу у вигляді ширми або щільної штори. З робочого простору є вихід на терасу щоб відпочити і помилуватися природою та видом на озеро. З другого рівня, завдяки перенесенню гребеня покрівлі, нам вдалося зробити додаткове освітлення робочої зони. Так як скління з виходом на терасу має Північний напрямок, верхні вікна – це невід'ємний функціональний атрибут споруди. Покрівля з боку тераси заведена на стіну, щоб можна було буквально доторкнутися до неї та відчути зв'язок із далеким минулим.

Illustration

У загальній зоні ми спроектували велику кухню на якій зможуть готувати дві родини навіть паралельно + острів щоб можна було вести бесіди. Окремо розмістили великий обідній стіл із видом на внутрішній двір і об'ємну м'яку зону з диванами та каміном, щоб можна було розслабитися та неформально провести час.
Також ми зробили кімнату для запасів продуктів, оскільки оцінили найближчу доступність продуктових магазинів.
По особистих просторах було прийнято рішення зробити їх різними, щоб була можливість вибрати кого куди поселити зі складу сім'ї. Також через різноманітність планувальних рішень маємо цікавіший будинок зовні.
Спираючись на завдання по збереженню популяції кажанів в даному регіоні, ми зробили покрівлю під великим кутом, що дозволило пропорційно витягнути архітектуру по вертикалі і дало потрібне місце для розміщення кажанів. Тому що їм потрібна темрява і тепло - це найкраще місце для їх розміщення.
Весь задум зовнішнього вигляду був у тому, щоб показати сучасну, мінімалістичну архітектуру з її легкістю, правильними лініями, передбачуваною функціональністю та одночасно віддати шану минулому з об'ємною покрівлею з натуральних матеріалів та екологічним оздобленням фасадів.
До того ж, на покрівлі між двома окремими приватними зонами можна влаштовувати барбекю на свіжому повітрі або просто розслабитись разом або на самоті.

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration