Microhome

Площа: 22 м2Локація: с. Ділове, УкраїнаРік: 2022

Проєкт мікробудинку створений для проживання однієї молодої пари. Його площа 22 м2.Будинок розміщений в Західній частині України, с. Ділове.Таке місцерозташування вирішує низку проблем: наразі це забезпечення гідним житлом внутрішньо переміщених осіб, а вже після покращення становища в країні, будиночки будуть використовувати як туристичну зону відпочинку, для поліпшення економічного та культурного становища в цьому краї. Також за рахунок використання специфічних матеріалів у будуванні вийде відновити місцеве виробництво мармурової крихти, цим самим забезпечити значну кількість селян робочими місцями.Натхненням для створення саме такої форми будинку були приклади модерністських малих архітектурних форм, як автобусні зупинки, які активно будувалися на території сучасної України у 50-х. Таким чином, ми, як архітектори, хочемо переосмислити зв'язок нашого радянського минулого із сьогоднішнім становищем нашої держави

Загальну кімнату ділять основні 4 зони, які переплітаються. Завдяки такому зонуванню в нас є логічний круговий рух, який дозволяє якомога ефективніше користуватись простором.Одна суцільна меблева конструкція, яка включає в себе місця для зберігання речей, місце для прання, ліжко та кухню.Ліжко складається в шафу, тим самим економить багато місця, і звільняє простір для зони відпочинку з розкладними кріслами.Модульні шафи для зберігання інтегровані для таких витратних матеріалів, як пральна машина та сушильна машина.Ідея влаштування опуску підлоги в санвузлі та водовідштовхуюча шторка - недопускають попаданню води в загальну кімнату під час прийняття душу.Висувний туалет ховається у шафі, і цим самим забезпечує достатньо місця в малому приміщенні.Мийка, унітаз та зливний бачок вмонтовані у шафу. З метою безпеки він кріпиться на сталеву поворотну конструкцію, розраховану на навантаження до 270 кг.

Illustration
Illustration

Основною сировиною є бетонні плити з мармуровою крихтою. Вони огортають повністю внутрішню частину будинку та фасади. Вибір саме такого матеріалу був зроблений не тільки на користь естетичного вигляду будівлі, а і через наявність кар’єру в даному селі, що забезпечує: швидкість виготовлення матеріалу, економії на логістиці та популяризації закинутого виду ремесла.Для мостика обрано дерево, як основний матеріал, завдяки його хорошим якостям та легкій доступності в даному регіоні. Конструкція стіни складається з шару бетонних плит зі всіх зовнішніх її сторін. Всередині влаштовані SIP панелі та металевий каркас який тримає форму стіни під кутом
Розташування будинку і панорамні вікна по всьому його периметру дають змогу спостерігати як сходить сонце і весь його шлях до заходу.
Для даного будинку ми обрали малу кількість будівельних матеріалів, для того, щоб він був швидкий та легкий в процесі будування. Умовно його можна розділити на 4 частини. Це - металева опора; основна єдина конструкція зі стін та підлоги; вікна; дах. Кожна частина накладається одна на одну ніби конструктор.