Kazka

Площа: 250 м2Локація: ЧеркасиРік: 2022

Ресторан нової, сучасної кухні Kazka розташований у мальовничому місті в самому серці України — Черкасах. Концепт проекту розроблявся ще до початку війни в країні, а сам дизайн підштовхнув до нової назви та формату. Унікальність ресторану української кухні полягає в сучасному форматі роботи та подачі страв, використанню місцевих продуктів в меню.
Історія цього місця починається із брутального та популярного серед молоді Черкас бару. Заклад потребував реновації, свіжого погляду та зміни формату роботи. Для цього, після початку роботи над проектом, ми першочергово хотіли змінити неактуальні принципи декорування, внести свіжість і легкість місцю, замість попередньої брутальності.
Back to the roots.
Будинок, в якому знаходиться ресторан, був побудований ще батьком власника — тому це також було важливо показати через дизайн. Таким відсиланням до сімейних відносин стало очищення головної стіни від графіті до цегли. Адже інтер'єр завжди має працювати у поєднанні з екстер'єром та доповнювати один одного.
Кольори та матеріали.
З екстер'єру ми виділили та взяли за основу темно-зелений колір у проект ресторану. Попередньому інтер'єру не вистачало «натуральності» матеріалів, відчуття чогось сімейного та близького. Це було ще одним важливим завданням в цьому проекті. Тому в новому закладі багато обробленого дерева: столи, стільці, кашпо. Бренд стільців, які використовуються у дизайні та вдало підкреслюють обраний концепт — Sancrea.
Стіни та стеля — декоративне, рельєфне тинькування білого кольору. Вона віддалено нагадуватиме українські інтер'єри минулого. Натякатиме на насичену історію цього регіону.
Світло — окрема цікава частина інтер'єру. Для проектування ми довго дивилися на рендери, які ділянки варто підсвітити, а які краще залишити в тіні. І справа не тільки у функціональному світлі, а й у декоративному.
Ми помістили всередину ресторану багато зелені, підсвітили її окремими джерелами світла, щоб вона була більш об'ємною при сприйнятті.
Ми прагнули зробити розташування столів таким, щоб кожен гість міг обрати місце собі до душі: бути в центрі уваги чи сидіти за тихим та затишним столиком.
Традиції в новому форматі ресторану відіграють важливу роль, тому ми не відмовлялися від них, а навпаки, допомагали реалізувати у дизайні. Однією з таких традицій є перегляд фільмів, тому на стіні в центрі ресторану ми залишили місце під екран проектора. Також, вже класикою та ще однією традицією стало селфі у дзеркалі коридору КІМ бару. У «Kazka» це місце стало ще більш привабливим. Ми спроектували арочний тунель, який підсвічується прихованими джерелами світла. Він несе в собі фантасмагоричний настрій.
Серед унікальних декорацій в інтер‘єрі, ми спроектували дровер нестандартної форми, щоб розмістити келихи зовні та підсвітити їх. Вони мають аркову форму, як і selfie-zone.
Полицю над барною стійкою ми візуалізували з прозорого скла, щоб, сидячи за столиком, можна було подивитися на вибір алкоголю.
Важливим є те, що за наявності багатьох змін, ми намагалися максимально зберегти те, що можемо. Наприклад, основа бару залишилася без оновлень — лише додали декоративне покриття та додатковий гіпсовий декор. Підлогу у всьому приміщенні ми також залишили попередньою. Таким чином, історія та настрій нового закладу нагадуватимуть попереднє улюблене місце багатьох.

Illustration
Illustration